Wypożyczalnia kajaków

Nasza wypożyczalnia kajaków swoją ofertę kieruje przede wszystkim dla miłośników spływów kajakowych – ludzi, którzy lubią aktywnie spędzać swój wolny czas na wodzie. Oferujemy dowóz sprzętu i osób w dowolnie wybrane miejsce na szlaku kajakowym Rawki. W związku z tym, że nasza wypożyczalnia kajaków nie znajduje się bezpośrednio nad samą rzeką Rawką, minimalna ilość zamawianych u nas kajaków na spływ jednodniowy wynosi 6 sztuk, w przypadku spływów wielodniowych minimalna ilość zamawianych kajaków wynosi 4 sztuki.

Spływy kajakowe na Rawce to nie tylko wypoczynek ale i nie lada wyczyn. Rzeka jest bardzo urokliwa, malownicza ale zarazem i bardzo trudna. W nurcie rzeki leżą licznie powalone drzewa i jest kilka przenosek. Wybierając się na spływ kajakowy Rawką należy bardzo dobrze zapoznać się z opisem rzeki, przejrzeć zdjęcia i odpowiednio zaplanować trasę spływu. Wszystkie niezbędne do takiego przygotowania materiały znajdują się na naszej stronie. Dodatkowo bardzo chętnie udzielamy wszelkich informacji telefonicznie.

Pamiętajmy o tym, że na organizację spływu kajakowego Rawką wymagane jest zezwolenie od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi. Rzeka Rawka na całej swej długości od źródeł do ujścia oraz ujściowe odcinki jej dopływów i 10-metrowej szerokości pasy gruntów na obu brzegach koryta rzeki należą do Rezerwatu krajobrazowo-wodnego Rawka.

Nasza wypożyczalnia kajaków działa przy Biurze Turystycznym ZLOT. Posiadamy licencję na organizowanie imprez turystycznych, w tym również na organizację spływów kajakowych. W przypadku dużych grup oferujemy kompleksową obsługę spływu jednodniowego lub wielodniowego. Zapewniamy transport, wypożyczenie sprzętu pływającego, załatwienie pozwolenia od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi, zapewniamy obsługę instruktora turystyki kajakowej oraz ratowników WOPR. Istnieje również możliwość zamówienia przewozu bagaży, noclegów oraz wyżywienia.

Dysponujemy kajakami polietylenowymi jedno i dwuosobowymi. W naszej wypożyczalni znajdują się kajaki typu Vista Perception, Aquarius Pro Tour 470, Sprinter, Aquarius Trek oraz popularny Aquarius Traper. Na spływy kajakowe Rawką udostępniamy w standardowym wyposażeniu kajaki, kamizelki asekuracyjne dopasowane do wzrostu i wagi oraz wiosła aluminiowe z plastikowymi piórami. Mniej doświadczeni kajakarze mogą zamówić wiosła proste, bardziej doświadczeni mogą liczyć na wiosła skrętne. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wypożyczenia wodoszczelnych worków lub pojemników.