Kontakt +48 601397791 | biuro@zlot.pl

Kajaki – Rawka, Wypożyczalnia, Spływy kajakowe

Spływy kajakowe niezwykle ciekawą, malowniczą i bardzo atrakcyjną rzeką Rawką

Przewodnik kajakowy po Rawce

Pierwszy drukowany i bardzo dokładny przewodnik kajakowy po Rawce został wydany w czerwcu 2014 roku przez wydawnictwo CM – Ciekawe Miejsca. Autorem przewodnika jest Jakub Jagiełło – historyk sztuki. Naukowo zajmuje się sztuką Śląska w XVI i XVII w., a ponadto pisaniem tekstów krajoznawczych i promocją turystyki. Na koncie ma już jeden przewodnik po Mazowszu. Jest pomysłodawcą projektu „Mazowsze Turystyczne” oraz przewodnika kajakowego „Kajakiem w okolicach Warszawy”.

Przewodnik kajakowy po Rawce wydawnictwa Ciekawe Miejsca zawiera bardzo dokładne opisy i niezwykle precyzyjny kilometraż tworzony na podstawie pomiarów GPS. W przewodniku znalazły się również opisy wszystkich znaczących zabytków nad rzeką, oznaczone są miejsca niebezpieczne. W przewodniku znajdziemy także informacje praktyczne: kiedy, jak i czym spływać. Po raz pierwszy zostały opisane spławne dopływy Rawki: Białka, Chojnatka, Krzemionka i Rylka.

Cytat z przewodnika kajakowego po Rawce:

Rawka to wspaniały, jeżeli w ogóle nie najciekawszy szlak kajakowy w okolicach Warszawy i Łodzi. Rzeka jest często spływana i ma swoją renomę w środowisku kajakarskim. Na wiosnę organizowane są tu szkolenia i spływy wieloosobowe. Rawka jest rzeką stosunkowo wąską i bardzo krętą (poniżej Żydomic). Górny odcinek od Rawy Mazowieckiej polecamy tylko wprawnym kajakarzom (brak transportu!) i tylko na wiosnę, kiedy jest wystarczająca ilość wody (…)

Wybierając się na spływ kajakowy Rawką należy przede wszystkim zapoznać się wcześniej z tą rzeką, przejrzeć mapy, odpowiednio zaplanować swoją wyprawę, aby w trakcie jej trwania nie spotkały nas żadne nieprzyjemne sytuacje. Z całą pewnością w planowaniu spływu kajakowego Rawką niezbędny będzie „Przewodnik kajakowy po Rawce” wydawnictwa Ciekawe Miejsca. Przewodnik można nabyć u nas lub bezpośrednio na stronie www.ciekawe-miejsca.net.